KONST / Litografier / Utställningsaffisch 7436174
*
nr 743 6174
Utställningsaffisch
Le Corbusier, Galeri Connection 1975, bladets mått: 73x51
Utrop:
600 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:11:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 23:32:15
1
200 kr
22/2 15:04:08
2
200 kr
22/2 15:05:03
3
300 kr
23/2 05:39:18
1
400 kr
23/2 11:23:39
4
500 kr
26/2 15:39:25
5
700 kr
27/2 08:40:42
6
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: le corbusier litografier utställningsaffisch
-
5094 Utställningsaf..
2 st, Matisse/Chagall, 1950-1962. Bladets mått: 73..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:39
-
5180 Utställningsaf..
4 st, Braque 1961, Legér, Esteve, Lichtenstein, bl..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:48
*
Utställningsaffisch
Läs mer om Grafik
nr 743 6174
Utställningsaffisch
Le Corbusier, Galeri Connection 1975, bladets mått: 73x51
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 23:32:15 | 1 | 200 kr |
22/2 15:04:08 | 2 | 200 kr |
22/2 15:05:03 | 3 | 300 kr |
23/2 05:39:18 | 1 | 400 kr |
23/2 11:23:39 | 4 | 500 kr |
26/2 15:39:25 | 5 | 700 kr |
27/2 08:40:42 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: le corbusier litografier utställningsaffisch
-
5094 Utställningsaf..
2 st, Matisse/Chagall, 1950-1962. Bladets mått: 73..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:39 -
5180 Utställningsaf..
4 st, Braque 1961, Legér, Esteve, Lichtenstein, bl..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:48